jak lepiej odzyskać dług

Lepiej samemu odzyskać dług czy zlecić to firmie windykacyjnej?

Czy warto samemu próbować wyegzekwować należności od dłużnika? Czeka nas wysyłanie dziesiątek pism, wykonywanie wielu telefonów i rozsyłanie wiadomości SMS. Odpowiadać będą głuche sygnały w telefonie oraz ciągłe obietnice rychłej spłaty należności. Niezwykle trudno jest osobiście dotrzeć do dłużnika trudno dotrzeć, a jeszcze trudniej – wyegzekwować uregulowanie rachunku i wyegzekwowanie zapłat za zaległe faktury. W przypadku firm niezapłacone należności skutecznie zakłócają płynność finansową, co bardzo negatywnie wpływa na ogólną kondycję firmy i jej relacje z partnerami biznesowymi.

Gdy napotkamy na problemy z terminowością wpłat, a nasze własne działania windykacyjne nie przynoszą spodziewanych efektów, dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług windykacyjnych odpowiednich firm. Polega to na podpisaniu umowy z profesjonalną firmą windykacyjną, która w naszym imieniu doprowadzi do spłaty zobowiązań dłużników na etapie postępowania polubownego, sądowego lub egzekucyjnego. Z takiego rozwiązania skorzystać mogą i przedsiębiorcy, i osoby prywatne.

To firma windykacyjna zajmie się przygotowaniem atrakcyjnych ofert spłaty zadłużenia. Już nie wyłącznie na nas spoczywać będzie konieczność kontaktowania się z dłużnikiem. Wyszkoleni specjaliści zajmą się rozmowami telefonicznymi oraz wysyłaniem monitów. Wiedzą oni doskonale, jaki schemat rozmowy zastosować i jakich narzędzi komunikacyjnych użyć, aby doprowadzić do jak najszybszej spłaty należności. Oprócz standardowej telefonicznej i pisemnej procedury upominawczej prowadzone są także tzw. monity SMS-owe i mailowe. W przypadku nieskuteczności windykacji polubownej firma windykacyjna w imieniu zleceniodawcy wstępuje na drogę sądową i prowadzi sprawę do pozytywnego jej zakończenia. Wszystkie tego typu działania przekładają się na większą skuteczność w regulowaniu zaległych płatności.
Wbrew pozorom korzystanie z usług firmy windykacyjnej nie jest wcale tak bardzo kosztowne. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że korzystanie z usług zewnętrznej firmy windykacyjnej okazuje się doskonałym ekonomicznie rozwiązaniem. Firmy te zazwyczaj oferują bezpłatną wycenę usług na podstawie przedstawionej przez klienta dokumentacji, czasem pobierają opłatę wstępną. Najczęściej jednak inkasują prowizję od odzyskanej kwoty, o wysokości której klient jest informowany na wstępie.


Kancelaria Ultimatum


Kancelaria Ultimatum w Oferteo.pl