Jak znaleźć dobrą firmę windykacyjną ?

Windykator potrzebny od zaraz!

Tylko jak go znaleźć?

Na wstępie, warto zaznaczyć, iż windykator nie jest tą samą osobą, co komornik. Mimo, że cele ich działania wydają się podobne, to w świetle prawa działają inaczej.

Firmy windykacyjne nie są upoważnione do zajmowania dóbr materialnych, w przeciwieństwie do komornika. Ich celem jest odzyskanie pieniędzy zleceniodawcy od dłużnika, na drodze negocjacji.

Egzekucja windykacyjna dąży do dobrowolnego podpisania ugody pomiędzy stronami.

Więc na co zwracać uwagę przy wyborze firmy windykacyjnej?

Zbierz informacje na temat firmy, z którą chcesz podjąć współpracę

Warto sprawdzić, jak długo firma istnieje na rynku i czy posiada doświadczenie. W tym celu najlepiej przejrzeć firmową stronę internetową, gdzie zwykle można znaleźć historię i zakres działania danej firmy.

Dowiedz się, czy podejmowała się trudniejszych, wymagających zaangażowania spraw. Jeżeli obiektem ich czynności windykacyjnych, nie było nic skomplikowanego, lepiej rozejrzyj się za inną firmą.

Dostosują firmę windykacyjną do swojej sprawy

Wielkość firmy windykacyjnej również ma znaczenie i powinna być dostosowana do naszych potrzeb. Jeżeli chcesz odzyskać niewielką kwotę, lepiej udaj się do mniejszej firmy, a z pewnością potraktują sprawę poważnie i natychmiast przystąpią do działania. W takim przypadku, udając się do dużej firmy, twoja sprawa może znaleźć się nisko na liście jej priorytetów. Natomiast jeżeli masz do odzyskania potężną kwotę, nie warto szukać pomocy w mniejszych firmach.

Sprawdź referencje

Weź pod uwagę opinie byłych oraz obecnych klientów firmy. Pozwoli to na zweryfikowanie skuteczności, którą z pewnością zachwalają się na swojej stronie internetowej. Jeżeli nie uda się do nich dotrzeć osobiście, poszukaj opinii, sprawdź fora internetowe.

Zapoznaj się z ofertą i zasadami współpracy

Firmy windykacyjne pobierają prowizję od odzyskanej kwoty, dlatego upewnij się, że znasz jej wysokość oraz porównaj z innymi, obecnymi na rynku.
Osoby, z którymi zamierzasz współpracować, również powinny spełniać twoje oczekiwania. Jeżeli oczekujesz informacji o postępowaniu windykacyjnym na bieżąco, osoba prowadząca sprawę powinna być komunikatywna, abyś mógł bez problemu się z nią konsultować. Warto sprawdzić, czy firma zapewnia indywidualnego opiekuna dla każdego klienta. Jest to osoba, która pozostaje z klientem w stałym kontakcie oraz informuje o zmianach, czy postępach.

Oceń zaangażowanie pracowników firmy

Jeżeli przychodzisz do firmy windykacyjnej i pracownicy zadają rzeczowe pytania na temat sprawy, relacji z dłużnikiem oraz sprawdzają samego dłużnika, oznacza to, że działają w sposób przemyślny, nie pochopnie. Chęć poznania i oceny sytuacji, świadczy o profesjonalizmie, gdyż firma podejmuje decyzje o współpracy, dopiero po zapoznaniu się z sytuacją i ocenie swoich możliwości.

Dokładnie przeczytaj umowę

Najważniejsze, co trzeba wiedzieć to :

– Rodzaj umowy
– Czy można wypowiedzieć umowę i na jakich warunkach?
– Czy współpraca z firmą będzie możliwa od początku do końca, czyli od windykacji polubownej, do etapu komorniczego?
– Co w przypadku dodatkowych kosztów, które mogą się pojawić, podczas trwania egzekucji windykacyjnej (np. prawnik, koszty procesu sądowego)?

Podsumuj wszystkie zebrane informacje i wybierz najkorzystniejszą dla siebie firmę

Jeżeli sprawdziłeś rynek oraz zapoznałeś się z ofertą kilku różnych miejsc, czas podjąć decyzję, z którą firmą chcesz współpracować. Przeanalizuj plusy i minusy każdego miejsca, które wzbudziło twoje zaufanie oraz wybierz to, które zapewni skuteczny sposób, na odzyskanie należnych ci pieniędzy.

Pamiętaj! Dobra firma windykacyjna to taka, która działa nie tylko szybko i skutecznie, ale również zgodnie z prawem!


Kancelaria Ultimatum


Kancelaria Ultimatum w Oferteo.pl