Jak odzyskać dług ?

Jak odzyskać swój dług?

Aby odzyskać swoje należności możemy samodzielnie podjąć czynności windykacyjne. Co nie jest proste. Możemy też skorzystać z usług profesjonalnej firmy windykacyjnej, która będzie działała w naszym imieniu. Dzięki temu drugiemu sposobowi zaoszczędzimy mnóstwo pieniędzy i nerwów. Niestety te działania nie zawsze przynoszą oczekiwany przez skutek. Nasz dłużnik nadal uchyla się od uregulowania swoich należności… Wtedy przychodzi czas na bardziej zdecydowane działania.

Czas na batalię na sali sądowej!

Pozew do e-sądu możemy złożyć samodzielnie, korzystając z odpowiedniej strony internetowej. Możemy też scedować ten obowiązek na naszego pełnomocnika. Jeżeli zdecydujemy się na pomoc adwokata bądź radcy prawnego do kwoty długu będą doliczone koszty zastępstwa procesowego. A mogą być one niemałe.

Uzyskanie klauzuli wykonalności na wyroku nakazującym zapłatę zajmie zapewne przynajmniej kilka miesięcy. Dopiero po tym czasie możemy zgłosić się do komornika. Zanim odzyskamy nasze pieniądze może minąć nawet kilkanaście długich miesięcy.

Dlaczego warto skorzystać z usług firmy windykacyjnej?

Firma windykacyjna działa sprawnie i profesjonalnie. My jako wierzyciele nie musimy przejmować się tymi wszystkimi procedurami. Oszczędzamy czas i nasze nerwy, możemy skupić się na innych sprawach.

Należy także wspomnieć, że firmy windykacyjne zawsze działają w granicach prawa. Ich celem nie jest zastraszenie dłużnika, lecz zmotywowanie go do jak najszybszego uregulowania swoich długów.

Czasami wystarczy jedno pismo od windykatora aby nierzetelny wierzyciel uregulował swoje należności.


Kancelaria Ultimatum


Kancelaria Ultimatum w Oferteo.pl