Jak odzyskać dług na własną rękę i czy je to warte zachodu?

Samodzielna windykacja. Czy warto ją prowadzić?

Wielu wierzycieli próbuje polubownie odzyskać swoje należności. Prowadzą samodzielną windykację, która niestety nie zawsze jest skuteczna. Dłużnik nie zawsze ma ochotę współpracować. Dodatkowo takie działania wymagają poświęcenia mnóstwa czasu i nerwów… Nie każdy z nas może sobie sobie na to pozwolić.

Windykacja polubowna sprawdzi się jeśli nasz dłużnik ma chwilowe problemy z płynnością finansową. Z zupełnie inną sytuacją mamy do czynienia, gdy nasz dłużnik celowo uchyla się od spłaty należności. Wtedy samodzielna windykacja nie odniesie żadnego skutku, jest po prostu bezcelowa. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług sprawdzonej firmy windykacyjnej, która pomoże nam odzyskać nasze pieniądze.

Korzystamy z pomocy najlepszych specjalistów

Skutecznym sposobem na odzyskanie swojej należności jest powierzenie swojej sprawy profesjonalnej firmie windykacyjnej. Oczywiście takie firmy działają tylko i wyłącznie w granicach wyznaczonych przez prawo. Zdarza się, że już pierwsze działania firmy windykacyjnej przynoszą oczekiwany efekt i dłużnik reguluje swoje należności. Po prostu nie chce się wikłać w dalsze komplikacje…

Na początek firma windykacyjna sprawdza wszystkie wierzytelności nierzetelnego dłużnika. Dzięki temu dowiadujemy się w jakiej kondycji finansowej jest nasz kontrahent, tym samym jakie mamy szanse na odzyskanie swoich pieniędzy.

Wiele osób obawia się, że koszty postępowania ich przerosną… Nie musimy się niczego bać! Możemy obciążyć kosztami naszego dłużnika. Tym samym odzyskamy sto procent należnych nam pieniędzy.


Kancelaria Ultimatum


Kancelaria Ultimatum w Oferteo.pl